Aydın Doğan Vakfı 10. Genç İletişimciler Yarışması
20 Aralık 1998
Aydın Doğan Vakfı tarafından, nitelikli gazeteciler yetişmesine katkı
sağlamak amacıyla iletişim fakültelerinde okuyan öğrenciler arasında
düzenlenen ‘Genç İletişimciler Yarışması’nı kazananlar, önceki gece
Güneşli'de Hürriyet Medya Towers'da düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.
Vakıf Başkanı Aydın Doğan, dallarında birinci olan öğrencilerin okuduğu
fakültelerin dekanlarına birer plaket verdi. Doğan Holding Yönetim Kurulu
Başkanı, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin sahibi Aydın Doğan, başarılı
iletişim fakültesi dekanlarına plaketlerini verdi. Korhan Abay'ın sunduğu
geceye Devlet Bakanı Cavit Kavak, ANAP milletvekilleri Bülent Akarcalı, Ali
Talip Özdemir, DSP'li milletvekili Erdoğan Toprak, FP'li milletvekili
Mukadder Başeğmez Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Birgit ve
Doğan Holding bünyesindeki yayın kuruluşlarında görev yapan gazetelerin
yöneticileri, katıldı. 316 öğrencinin katıldığı yarışmada verilen ödüller
şöyle:
GÖRSEL DALDA
En İyi Haber Program Dalı:
Anadolu Üniversitesi'nden Pelin Gimzal, Filiz Tavus, Fatih Sarı ve Serkan
Meriç birinci,
Ankara Üniversitesi'nden Serhat Akça ikinci,
Marmara
Üniversitesi'nden Bahriye Kabadayı, Mustafa Varlık ve
İstanbul
Üniversitesi'nden Pelin Ayan, Pınar Bütün üçüncü seçildiler.
Aynı dalda, Ankara Üniversitesi'nden Ömer Değer, Fırat Kuzey ve Cenk
Çınarbaş, özel ödüle layık görüldüler.
En İyi Araştırmacı Televizyon Haberciliği:
Ankara Üniversitesi'nden Cenk Çınarbaş ve Fırat Kuzey birinci,
Marmara
Üniversitesi'nden Mesut Çiftçi ikinci,
Marmara Üniversitesi'nden Recep
Ünal, Lütfiye Betül Bayram, Seçil Sertöz üçüncü oldular.
İŞİTSEL DALDA
En İyi Haber Programı:
İstanbul Üniversitesi'nden Başak Nuray Andaç birinci seçilirken ikincilik ve
üçüncülük ödülüne değer yapıt bulunamadı.
Diğer Radyo Programları:
Ege Üniversitesi'nden Nihan Şık birinci, Ege Üniversitesi'nden Sibel
Denizmen ikinci, Gazi Üniversitesi'nden Burhan Tanrıverdi ile Selçuk
Üniversitesi'nden İrfan Kaçan, İmran Aslan ve Kenan Baş üçüncü oldular.
YAZILI DALDA
En İyi Haber-Röportaj Dalı:
Ege Üniversitesi'nden Şükran Pakkan birinci, Marmara Üniversitesi'nden
Ayşegül Dikenli ve Galatasaray Üniversitesi'nden Hakan Yüksel ikinci,
Marmara Üniversitesi'nden Neslihan Karcı ise üçüncü seçildiler.
En İyi Araştırma-İnceleme Dalı:
İstanbul Üniversitesi'nden Erdal Moral birinci, Ankara Üniversitesi'nden
Selen Doğan ve Anadolu Üniversitesi'nden Serbülent Aksayar ikinci, Marmara
Üniversitesi'nden Ayşegül Dikenli ve ve Anadolu Üniversitesi'nden Alper
Beyaz üçüncü oldular.
En iyi fotoğraf dalı:
Ege Üniversitesi'nden Alaattin Kanlıoğlu ve Anadolu Üniversitesi'nden Cüneyt
Söz birinci, İstanbul Üniversitesi'nden Can Hasasu ile Gazi
Üniversitesi'nden Barış Akçalı ikinci, Anadolu Üniversitesi'nden Atilla
Önver de üçüncü oldu.
En İyi Sayfa Düzenlemesi Dalı:
Galatasaray Üniversitesi'nden Defne Yunusoğlu, Burak Şenbak ve Ahmet Bağceci
birinciliği alırken, Ege Üniversitesi'nden Müge Demir ikinci, Anadolu
Üniversitesi'nden Nergiz Bozyiğit üçüncü oldu.