OYUN - SERHAT FURTUNA
REM - İMRE HAYDAROĞLU
AŞK ÜZERİNE BİR VARSAYIM - CANER KÜÇÜK
BLUE BOX - SULTAN YAPRAK AŞKIN
ZAHİRİ - SEHER TERZİ
YÖNETEMEYEN YÖNETMEN - SEFA SÜRÜCÜ
BÖCEK - ELİF NUR KERKÜK
EMRE’YE - UFUK AKSOY
ARAF - MEHMET BAHADIR ER
SANDIK - CAN EVRENOL
DÖNGÜ - HASAN GÜNDÜZ
SURVIVOR - KUDRET AKIN
Bu 12 filme ek olarak 17 film de gösterim programına dahil edilecektir.
KISA DEVRE FİLM FESTİVALİ PROGRAMI
*Gösterimler ve Workshoplar Plato Film Okulu Sinema Salonu’nda Yapılacaktır.
* Workshop katılımları için info@kisadevrefestival.com veya 0212 292 6384’ten
rezervasyon yaptırmanız rica olunur.
15 ARALIK 2007 CUMARTESİ
13:00 - 14:30
WORKSHOP / Sırrı Süreyya Önder ile Cine-Politik
15:00 - 16:30
KISA DEVRE FİLMLERİ BİRİNCİ BÖLÜM
Oyun - Serhat Furtuna
Aşk Üzerine Bir Varsayım - Caner Küçük
Araf - Mehmet Bahadır Er
Kırmızı - Tuğçe Kayaarası
İz - Neslihan Siligür ve Melek Seven
Evladiye - Eray Mert
Kaldığı Yerden - Mehmet Atan
Sarı Çizgiyi Geçmek - Ferhat Şen
17:00 - 18:30
KISA DEVRE FİLMLERİ İKİNCİ BÖLÜM
Altyazı - Efe Öztezdoğan
Hoşgeldin Bebek - Serhat Koca
Böcek - Elif Nur Kerkük
Sandık - Can Evrenol
Nightmare Before Kurban Bayramı - Burak N. Kurt ve Münire Özdemir
Bir Cinayetin İki Öyküsü - Mehmet Aslan
21:00 - 00:00
AÇILIŞ PARTİSİ
16 ARALIK 2007 PAZAR
10:30 - 11:30
KWN Çocuk Gözüyle Yaşam Filmleri
12:00 - 14:30
WORKSHOP / Tümay Özokur ile Casting
15:00 - 16:30
KISA DEVRE FİLMLERİ ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Blue Box
Yönetemeyen Yönetmen - Sefa Sürücü
Emre’ye - Ufuk Aksoy
Survivor - Kudret Akın
Ben ve Kendim - Ufuk Aksoy
Zahiri - Seher Terzi
Küresel Isınmaya Karşı Alınan Beş Önlem - Eray Mert
17:00 - 18:30
KISA DEVRE FİLMLERİ DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Bir Kelebeğin Uçuş Stratejisi - Caner Küçük
Hipokrat - Abdulbaki Yavuz
Rem - İmre Haydaroğlu
Miğfer - Mustafa Karakaya
Döngü - Hasan Gündüz
Kayıp Nesneler Haritası - Göksel Ergene
17 ARALIK 2007 PAZARTESİ
11:00 - 12:30
WORKSHOP - Murat Akser ile Kısa Film Senaryosu Yazmak
13:00 - 16:30
WORKSHOP - Ayça Kırgız ile Göstergebilim
17:00 - 18:30
CANNES Türkiye Standı 2007 Kısa Film Seçkisi’nden
Umut - Mehmet Bahadır Er
Geçmişimin Donuk Kiraz Çiçekleri - Murat Bıçak
İp - Cemil Ağacıkoğlu
Ayça’yı Neden Seviyorum - Müfit Samık
Mr. Unhappy Trilogy - Mehmet Selçuk Bilge
Kırık Yaşamlar Diyarı - Alp Aslan Esener
PLATO FİLM OKULU
KISA DEVRE FİLM FESTİVALİ
BAŞLIYOR!
Kısa Devre Film Festivali 2007, "Geleceğin Sinemacılarını Yetiştiriyoruz"
fikrinden yola çıkarak eğitim veren Plato Film Okulu desteğiyle 15-18 Aralık
2007 tarihleri arasında yeni yeteneklerle bir araya gelmeye hazırlanıyor.
Kurmaca türündeki kısa filmlerin yarışacağı ve gösterimlerinin yapılacağı
festivalde aynı zamanda Türkiye'deki ve dünyadaki festivallerde ödül almış kısa
filmler de izleyici karşısına çıkacak. Bu amaçla,
If! İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Seçkisi,
Gezici Festival Seçkisi,
Cannes Türkiye Standı Kısa Film Seçkisi,
Hisar Kısa Film Seçkisi,
Tekofaks Panasonic Çocuk Gözüyle Kısa Film Seçkisi
Festival bünyesinde Plato Film Okulu Sinema Salonu’nda kısa film severlerle
buluşuyor.
Kısa Devre Film Festivali’nin yarışma bölümünün jüri üyeleri arasında ödüllü
Beynelmilel filminin yönetmenleri Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez,
Yumurta filmindeki oyunculuğuyla Saraybosna Film Festivali’nde en iyi kadın
oyuncu ödülünü alan Saadet Işıl Aksoy, çok izlenen Binbir Gece ve Aliye
dizilerinin senaristi Mehmet Bilal ve Radikal Gazetesi sanat sayfası yazarı
Efnan Atmaca yer alıyor.
Festivalde en iyi ilk üç filmin yönetmenine Panasonic DV Kamera ödülünün yanı
sıra Plato Film Okulu'nda eğitim hakkı da veriliyor. Aynı zamanda En İyi Erkek
Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu da çeşitli ödüllere sahip olacak.
Kısa Devre Film Festivali bütün katılımcılara açık. Yarışma bölümüne katılmak
için 01 Aralık 2006 tarihinden sonra çekilmiş 20 dakikayı aşmayan kurmaca
türündeki kısa filmlerinizi en geç 8 Aralık 2007 günü, saat 19.00'a kadar; PLATO
FİLM OKULU, Meclis-i Mebusan Yokuşu No:51 Fındıklı/ Beyoğlu-İstanbul adresine
teslim etmeniz gerekiyor.